İNGEV Şanlıurfa İş Geliştirme Merkezi Resmen Açıldı…

Şanlıurfa’da sosyal uyum perspektifi çerçevesinde ekonominin ve ticaretin kalkınmasına destek vermek en büyük amacımız.

📍 İNGEV Başkanı Vural Çakır: “Şanlıurfa, ülkemizde sosyal uyumun en iyi ölçümlenebileceği şehirlerden biri. Ev sahibi ve mülteci nüfusun uzun vadede mesleki donanıma sahip olmaları, sürdürülebilir gelir kaynaklarına ve yaşam koşullarına erişebilir olmaları çok kritik bir nokta.”

📍 Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil İbrahim Peltek: “Girişimcilik ve istihdam, nitelikli eleman yetiştirme konusu, Urfa’nın en öncelikli meselesi. Urfa’da 2018-2020 arasında 1864 şirket kuruldu, Türkiye ortalamasının oldukça üstündeyiz. Bunun sosyal uyuma olumlu yansıması temennimiz.”

📍 Danish Refugee Council / Dansk Flygtningehjælp Laila Zulkaphil: “DRC olarak amacımız, yerinden edilmişlere onurlu bir hayat sunabilmek, bu anlamda da Şanlıurfa şehrinin öneminin farkındayız. Bu sene Urfa’da 45 tane start-up oluşturacağız.”

Şu ana kadar Danish Refugee Council / Dansk Flygtningehjælp finansmanı ile 300’den fazla faydalanıcıya girişimcilik ve KOBİ kapasite geliştirme eğitimi veren merkezimiz, hizmetlerine şirket kuruluşu, şirket yasallaşma, danışmanlık ve iş ağlarına erişim destekleri ile devam edecek.