Rana Birden, İNGEV Üst Kuruluna Katıldı

İNGEV,  yönetişimin güçlenmesi ve daha da kurumsal bir yönde yapılanma konusunda çalışmalarını yürütürken üst kuruluna da özel sektörden önemli bir ismi dahil etti. Kale Grubu Kurumsal İletişim ve Etki Yatırımları Bölüm Başkanı Rana Birden, İNGEV üst kurul üyesi oldu.

1975 yılında doğan Rana Birden, 1998 yılında Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. 2005 yılında Galatasaray Üniversitesi Avrupa Birliği Yüksek Lisans Programı’nı tamamladı.

1999-2012 yılları arasında sırasıyla İktisadi Kalkınma Vakfı Kıdemli Araştırma Uzmanı, Avrupa Birliği Sivil Toplum Geliştirme Programı Proje Koordinatör Yardımcısı, Bahçeşehir Üniversitesi AB Araştırma ve Dokümantasyon Koordinatörü, Toplumsal Katılım ve Gelişim Vakfı Direktörü olarak görev yapan Birden, Sabancı Vakfı, Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı, Charles Stewart Mott gibi birçok vakıf ve derneğin danışmanlığını yürüttü. Birden, 2012-2014 yılları arasında Global İlişkiler Forumu Derneği Genel Müdürü, 2014-2016 yılları arasında ise Türkiye Avrupa Vakfı ve C20 Yürütme Kurulu Üyesi olarak çalışmalarını sürdürmesinin ardından 2016 yılında Kale Grubu’na katıldı.

Kendisine bir kez daha hoş geldin diyoruz!

Comments are closed.