Galatasaray, UNDP ile Anlaşma İmzalayan İlk Kulüp Oldu

undp

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile Galatasaray Kulübü arasında, dünyada yoksulluğu 2030 yılına kadar ortadan kaldırmayı amaçlayan Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nde iş birliği anlaşması imzalandı.

TT Arena’da gerçekleştirilen imza töreninde, Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ile UNDP Avrupa ve Bağımsız Devletler Topluluğu Bölge Direktörü Cihan Sultanoğlu hazır bulundu.

Yaptığı açıklamada, Galatasaray’ın bir eğitim kurumu temelinde 500 yılı aşkın maziye sahip olduğunu aktaran Dursun Özbek, “Temelimizde, eğitim kurumunun oluşturduğu değerler vardır. Buna bağlı olarak Birleşmiş Milletlerin kalkınmaya yönelik hareketlerini yöneten UNDP ile yapılan iş birliğiyle, dünyaya bir mesaj vermek istiyoruz. Bu tür sosyal bir faaliyette Galatasaray’ın seçilmesinin, sahip olduğu etik ve 500’ü aşkın yılın getirdiği değerler itibarıyla çok önemli bir husus olduğunu düşünüyorum.” dedi.

UNDP Avrupa ve Bağımsız Devletler Topluluğu Bölge Direktörü Cihan Sultanoğlu, kurumlarının Birleşmiş Milletlere bağlı olarak 170’in üzerinde ülkede faaliyet gösterdiğini belirtirken, Galatasaray’la yaptıkları iş birliğinin önemine dikkati çekti. Verilen destekten dolayı Galatasaray Kulübüne teşekkür eden Sultanoğlu, şunları söyledi:

UNDP’nin iş birliği anlaşması imzaladığı ilk kulüp Galatasaray’dır.Galatasaray’ın büyüklüğünü ve popülaritesini anlatmaya gerek yok. Sadece sporda değil, her anlamda Türkiye’nin en tanınan markalarından biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Amacımız, yoksulluğun ve eşitsizliğin giderilmesi. Galatasaray’ın, UNDP’nin hedeflerine ulaşmasına büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. Spor, büyük gayelerin, hayallerin başarılmasına katkı sağlayacak ciddi pozitif enerji oluşturabilir.”

Sultanoğlu bir soru üzerine, Zinedine Zidane ve Cristiano Ronaldo gibi isimlerin iyi niyet elçisi olarak kendileriyle çalıştığını aktarırken, Galatasaray ile yabancı bir takım arasında İstanbul’da projeye destek amaçlı bir maç da düzenlenebileceğini sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından Dursun Özbek ve Cihan Sultanoğlu, iş birliği anlaşmasına imza attı.

İmza töreninde, sarı-kırmızılı futbolcular Wesley Sneijder, Selçuk İnan, Fernando Muslera ve Aurelien Chedjou’nun yer aldığı Küresel Hedefler temalı kamu spotları da gösterildi.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *