İNGEV Tanışma Ziyaretleri Devam Ediyor

İNGEV’in kamu kuruluşları ve sivil toplum örgütleri ile tanışma ziyaretleri devam ediyor. İNGEV Başkanı Vural Çakır ve İNGEV Yönetim Kurulu Üyesi Tonguç Çoban’ın UNDP Türkiye Yöneticileri ve İnsani Kalkınma Türkiye Raportörü Prof. Dr. Erol Taymaz ile yapılan ilk görüşmelerinin ardından, Şubat ayı içinde Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, AB Türkiye Delegasyonu ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ziyaretleri gerçekleştirdi. İNGEV Genel Sekreteri Dr. İlkim Büke Okyar’ın göreve başlaması ile birlikte İNGEV Başkanı Vural Çakır ve Genel Sekreter Dr. İlkim Büke Okyar, İLO, Kalkınma Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ilgililerine İNGEV’i tanıttılar ve projeler hakkında görüş alışverişinde bulundular.

İNGEV Bilgilendirme Sohbetleri başladı
Mart ayı ile birlikte İNGEV iç bilgilenme çalışmaları da başladı. Sivil toplumun etkin isimlerinden Rana Birden Çorbacıoğlu, sivil toplum dinamikleri konusunda, Binnur Çakır kurumsal kimlik oluşumu konusunda İNGEV ekibi ile verimli bir sohbet gerçekleştirdiler. Bilgilendirme sohbetleri, konularında uzman isimlerin katılımlarıyla gerçekleşmeye devam edecek.

İNGEV’den Konferans Adımları
İNGEV’in “World Humanitarian Summit” kapsamında düzenlenecek gençlik konferansında bir oturum paydaşı olması konusundaki temaslar da sürüyor. Oturumun Suriyeli gençler ve özel sektörün aktivizasyonu konusunda olması öngörülüyor. İNGEV’in, insani gelişme konusunda haberdarlığın yükseltilmesiniı hedeflediği “İnsani Gelişme Konferansı” tarihi 25 Ocak 2017 olarak belirlendi. Konuşmacı, program ve iş ortağı konusunda çalışmalar devam ediyor.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *