İNGEV Şanlıurfa İş Geliştirme Merkezi Eğitimleri Başladı

İnkübasyon ve Küçük Hibe Programı kapsamında 4 farklı başvuru döneminde alınacak kayıtlar üzerinden değerlendirmeler ve mülakatlar sonucunda 150 girişimci seçilecek ve seçilen girişimciler Temel Girişimcilik Eğitimlerine katılacak.

Temel Girişimcilik Eğitimini başarıyla tamamlayan girişimcilerin yazdıkları iş planlarını alanında uzman kişilerden oluşan komite değerlendirecek ve seçilen 90 girişimci İleri Girişimcilik Eğitimi’ne katılmaya hak kazanacak. İleri Girişimcilik Eğitimi’ni de başarıyla tamamlayan 53 girişimcinin iş yeri kurulum masrafları karşılayacak İNGEV, iş yeri kurulumları için kısmi hibe desteği de sağlayacak.

Şanlıurfa ekosistemine yeni firmalar kazandırmayı hedefleyen proje, Şanlıurfa’da yaşayan mülteci girişimcilerin kapasitelerinin ve iş fikirlerinin geliştirilmesi için eğitim ve danışmanlık desteği sağlıyor.

İNGEV Şanlıurfa İş geliştirme Merkezi tarafından düzenlenen, DRC (Danimarka Mülteci Konseyi) iş birliğiyle yürütülen, KFW (Almanya Federal Ekonomik İş Birliği ve Kalkınma Bakanlığı) ve DANIDA (Danimarka Dışişleri Bakanlığı) tarafından fonlanan “İnkübasyon ve Küçük Hibe Programı”mının eğitimleri 14 Aralık’ta başladı. Programa Şanlıurfa’da yaşayan girişimciler büyük ilgi gösterirken, 956 başvuru içinden yapılan değerlendirmeler ve mülakatlar sonucunda farklı alanlarda iş fikirleri olan 38 kişi seçildi ve Temel Girişimcilik Eğitimleri’ni almaya başladılar.

Ne Tür Eğitimler Veriliyor?

KOBİ’lere yönelik İş Becerilerini Geliştirme ve Kapasite Arttırma Eğitimleri Şanlıurfa’daki ve Kilis’teki KOBİ’lerin ihtiyaçlarına göre belirlenmiş altı farklı modülden oluşuyor. Proje kapsamında Dijital Pazarlama ve Çevrimiçi Çalışma Araçları, KOBİ’ler için İş Yeri Hukuku, KOBİ’ler için Finans ve Temel Muhasebe, Liderlik Becerileri ve Şirketler arası İletişim, İthalat-İhracat, İnsan Kaynakları Yönetimi modülleriyle birlikte Şanlıurfa’daki ve Kilis’teki Türki ve Suriyeli iş yeri sahipleri ve çalışanların iş becerilerini geliştirmelerini destekleyecek. Proje boyunca her modül için ayrı ayrı başvurular açılacak ve ihtiyaca cevap verebilmek için aynı eğitimler üç ayrı dönemde düzenlenecek.

Şanlıurfa ve Kilis ekonomik ekosistemindeki firmaların ve çalışanların iş becerilerini geliştirerek, firmaların bölge kalkınmasına katkısını arttırmayı hedefleyen İNGEV, eğitim desteklerinin yanında Finans, Hukuk ve İş Geliştirme alanlarında çalışanların ve şirket sahiplerinin danışmanlık ihtiyaçlarına da destek sağlayacak.

İnkübasyon ve Küçük Hibe Programı başvurularımızı websitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Comments are closed.