İNGEV, KOBİ’lerin dijital haritasını çıkarıyor!

İNGEV TAM (Toplumsal Araştırmalar Merkezi) farklı büyüklükteki KOBİ’lerin mevcut dijital kapasitelerini ve öncelikli ihtiyaçlarını düzenli olarak ölçecek bir araştırma başlattı. Araştırma yerel şirketlerin yanı sıra Suriyeli işletmeleri de kapsayarak KOBİ’lerin dijital haritasını çıkartmayı hedefliyor.

“KOBİ Dijital Monitörü”, KOBİ’lerin mevcut dijital kapasitesini, şirketlerin kullandıkları finansal uygulamalardan veri saklama yöntemlerine, online pazarlama uygulamalarından bilgi yönetim sistemlerine kadar geniş bir yelpazede ölçecek. Araştırma kapsamında KOBİ’lerin dijitalleşme sürecine bakış açıları, dijitalleşmeye en fazla ihtiyaç duydukları alanlar ve dijitalleşme süreçlerini hızlandırmak için almak istedikleri destekler de ele alınacak.

KOBİ’lerin dijital haritasını çıkartacak olan araştırma, düzenli periyotlarla veri toplayarak sonuçları endeks olarak aktarmayı ve  böylelikle Türkiye’deki farklı büyüklükteki KOBİ’lerin dijital dönüşümlerindeki periyodik gelişmeleri trend olarak takip etmeyi hedefliyor.

Araştırma konusunda daha detaylı bilgi için: merve.yagmuroglu@ingev.org

Comments are closed.