İNGEV, Kartepe Zirvesinde “Mülteci Girişimciliği” Oturumuna Ev Sahipliği Yaptı…

İngev, 26-27-28 Ekim tarihlerinde düzenlenen “Göç, Mültecilik ve İnsanlık” temalı Kartepe Zirvesi’nde önemli bir oturuma ev sahipliği yaptı.

“Suriye Girişimciliği’ne Genel Bakış ve Geliştirme Fırsatları” oturumunun moderatörlüğünü İNGEV Başkanı Vural Çakır üslenirken, diğer katılımcılar, temanın muhatabı olan mülteci işadamları ve girişimcilerdi. Oturumun diğer konuşmacıları Suriye Ekonomi Forumu (SEF) Başkanı Tamam Albaroudi, Ejadjob.com ve Liliom gibi şirketlerin kurucu ortağı Mohammad Kawsara ve MoreDesign Mimarlık şirketi CEOsu kadın girişimci Sima Al Kanawati’ydi.

Oturumun başlangıcında, İNGEV Başkanı Vural Çakır, vakfın yakın zamanda yayınladığı “Suriyeliler Tarafından Kurulan Şirketler için Potansiyel İyileştirme Alanları” raporundan kesitler sunarak, mülteci girişimciliğinin Türkiye ekonomosine katkısını artırmanın 11 püf noktasını paylaştı. SEF Başkanı Tamam Albaroudi de, SEF olarak destek verdikleri bu rapora, Suriyeli girişimciliği konusunda güncel bilgiler vererek katkıda bulundu.

Oturum, Türkiye’de girişimcilikleri ile başarıya imza atmış Mohamad Kawsara ve Sima Al Kanawati’nin hayat hikayelerini anlatmaları ile sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İNGEV’in ev sahipliğini yaptığı “Vaka Kritik” oturumu öncesi Başkan Vural Çakır, mülteci girişimciliği ve Türkiye ekonomisine katkılarını gelştirmenin yolları üzerine Kocaeli Belediye TV’ye bir ropörtaj da verdi.

Comments are closed.