d-FAIRs’e Türkiye ve Dünyadan Büyük İlgi…

12-15 Eylül tarihleri arasında düzenlenen İNGEV d-FAIRs Kadın Giyim ve Ayakkabı Sanal Fuarı, 20 ülkeden yoğun bir katılım ile gerçekleşti. Hem kırılgan KOBİ’leri desteklemek hem de sosyal uyum ve finansal entegrasyonu hızlandırmak için organize edilen sanal fuar türünün ilk örneklerinden.

İNGEV yeni bir bakışla, etkisini gittikçe kaybetmeye başlayan ‘matchmaking, eğitim, networking’ etkinlikleri yerine KOBİ’lerin marka konumlaması, ürün geliştirmesi, görsel yenilenmeleri, dijital dünyaya alışmaları ile birlikte kendilerini uluslararası ticarete açan yepyeni bir uygulamayı hayata koydu. İNGEV aynı zamanda sanal fuar gibi inovatif yöntemlerle Suriyeli ve dezavantajlı KOBİ’lerin kapasitelerini geliştirmeyi, yerel ekonomiye ve ihracata olan katkılarını artırmayı amaçlıyor.

Bu uygulamada 39 Suriyeli KOBİ’ye çoğunluğu uluslararası satın almacı olmak üzere 800 kartvizit bırakılırken İNGEV’in üç dilde hazırladığı görsel ve kataloglardan oluşan KOBİ stantları 2.100 kez ziyaret edildi, yeni iş birlikleri ve büyük satın alım imkanları doğdu.

Aralarında UNDP, TÜRKONFED, EBRD, DEİK, Mavi Jeans, Metro Toptan gibi ulusal ve uluslararası kuruluş, kurum ve şirketlerden 20 konuşmacı paneller aracılığı ile fuar katılımcılarını faaliyetleri hakkında bilgilendirdiler. %68’inin yurtdışından katıldığı, toplam 2.500 kişinin kaydolduğu fuarda, katılımcı KOBİ reklamları 20 ülkede 12 milyon kişi tarafından seyredildi.

İNGEV, d-FAIRs Sanal Fuarının yeni başlığını belirlemek için çalışmalarına hız kesmeden başladı.

Fuar Panelleri için Tıklayınız:

https://www.youtube.com/watch?v=MxrhxRvSJoM&list=PLoRybKHcWWOcSngNw6qY2C0-nbujVesQ_

Comments are closed.