10-11 Nisan Tarihlerinde KUSİF “Social Value Matters” Zirvesindeydik

10-11-Nisan-Tarihlerinde-KUSİF-Social-Value-Matters-zirvesindeydik-3İNGEV, 10-11 Nisan tarihlerinde Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu’nun düzenlediği “Social Value Matter” zirvesindeydi. İNGEV adına zirveye vakfın Stratejik Yönetim Danışma Kurulu üyeleri Binnur Çakır ve Berk Çoker katıldı. Zirvenin bu yılki mottosu “Sesi artır, değişime ilham ver, değeri maksimuma çıkar” oldu.  Sosyal etki üzerine çalışan Türk, yabancı birçok girişim ve sosyal etki konusuna ilgi duyan sivil toplum kuruluşu da zirvede hazır bulundu.

 

Vakfımız zirvenin ilk gününde “Sosyal etki ölçümlemesi için Türkiye’ye özgü model yaklaşımları” ve Dutch Association for Migration Research (DAMR) Başkanı Özge Bilgili’nin moderatörlüğünü yaptığı “Göçmen entegrasyon politikalarında etki değerlendirme” yuvarlak masalarına katıldı.

 

Zirvenin ikinci günü ise Taiwan Social Value Networks’ün başkanlığını yaptığı “Developing Social Impact Networks” yuvarlak masa toplantısı ile devam etti. İkinci gün öğleden sonra devam eden yuvarlak masa toplantılarında ise Marjinal Sosyal’in kurucu ortağı Işık Elpek’in yönetiminde “Sosyal Değer Yaratılmasında Marka Etkisi” üzerine tartışıldı. Bu oturumda markaların ekosistemde görevi nedir ve markalara neden güveniyoruz soruları enine boyuna masaya yatırıldı. Aynı zamanda, “sosyal etkisi” oldukça yüksek Türkiye’de uygulanmış birkaç proje de irdelendi.

 

İkinci günün son oturumu olan “Suriyeli mültecilerin Türkiye’deki iş gücü piyasasına erişebilmeleri için farklı paydaşlar nasıl harekete geçirilir?” UNDP temsilcisi Ozan Çakmak yönetti. Katılımcılar, mülteci istihdamı konusunda Özel Sektör-STK/ STK-Kamu/ Kamu-Özel Sektör arasındaki ilişkilerin nasıl geliştirilmesi gerektiği konusunda fikir alışverişinde bulundu.

10-11-Nisan-Tarihlerinde-KUSİF-Social-Value-Matters-zirvesindeydik-2 10-11-Nisan-Tarihlerinde-KUSİF-Social-Value-Matters-zirvesindeydik-3

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *