Birlikte Başaracağız: “Eleleyiz” Hatay ve Kahramanmaraş’ta

İNGEV’in kadın güçlenme programı “Eleleyiz”, Hatay ve Kahramanmaraş illerinde de kadın girişimcilerin yanında olmaya devam ediyor. Deprem sonrası yeniden inşa sürecine destek veren bu proje, depremden etkilenen kadın girişimcilerin işlerini büyütmek ve geliştirmek amacıyla önemli bir adım atıyor.

Projeye katılmak isteyen kadın girişimciler, açık çağrı yöntemiyle başvuruda bulunabilecek ve uzmanlardan oluşan bir değerlendirme komitesi tarafından titizlikle incelenecek. Proje kapsamında seçilecek 30 kadın girişimciye iş mentorları atanacak ve düzenli olarak gerçekleştirilecek görüşmelerle iş planlarının oluşturulmasına destek sağlanacak. Bu destek kapsamında toplam 90 iş geliştirme mentorluğu görüşmesi gerçekleşecek.

Bununla birlikte, projeye katılmaya hak kazanmış kadın girişimcilere pazara erişim, finansal yönetim, e-ticaret, dijital pazarlama ve sosyal medya yönetimi alanlarında, kapasite ve ihtiyaçlarına göre uyarlanmış bir eğitim paketi de sunulacak ve işlerini büyütmeleri için gerekli bilgi ve becerileri edinmeleri sağlanacak. Proje kapsamında hibe desteği alacak kadın girişimciler için ise proje illerinde çeşitli etkinlikler düzenlenecek, böylece tedarik zincirine katılımları güçlendirilecek.

Fondation de France’ın maddi desteğiyle hayata geçirilen bu proje, kadın girişimcilerin potansiyellerini ortaya çıkararak topluma katkı sağlamayı hedefliyor. Yıl sonuna kadar sürecek olan proje, kadınların ekonomik ve sosyal açıdan güçlenmelerine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Comments are closed.