Barışa Adanmış Bir Sergi: “Karşılaşma”

foto1

Türk çağdaş sanatının öncü isimlerinden ressam İsmail ACAR;  savaş dolayısıyla ülkelerinden göç etmek zorunda bırakılan ve bugün birçoğunun Türkiye’de ki kamplarda yaşayan sanatçılarla bir arada yer aldığı “Karşılaşma” adlı sergisi; Galeri İdil’de  26 Kasım 26 Aralık 2016 ​tarihinde izlenebilir.

​​BM tarafından ülkemizde geçtiğimiz Mayıs ayında düzenlenen  2016 Dünya insanlık zirvesi çerçevesinde “İnsanlık Elçisi ” daveti alan sanatçı İsmail ACAR;​ Dünya genelinde gezdiği mülteci kamplarında kalan sanatçıları da bu sergiye davet etmiş ve kendi eserleriyle birlikte “Barışa Davet” ana başlığı altında buluşturmuştur.  ​Ünlü ressam İsmail ACAR; ​Mevlana’nın karşılaşmaya bulunduğu bir atıftan yola çıkılarak hazırlanmış eserleri, bu​ sergide sanatseverlere sunulmak kaydıyla izleyicileri serginin bir parçası yapmayı amaçlıyor. ​ Sergide sanatçı İsmail ACAR ile birlikte savaş nedeniyle göçe maruz kalmış İran, Irak ve Suriye’li 10 farklı sanatçının da eserleri yer almaktadır.

İNGEV’in (İnsani Gelişme Vakfı) katkılarıyla, sergimiz coğrafyamızda yaşanan savaşlar yüzünden büyük dramların ortaya çıktığı sonuçlara başka bir pencereden dikkat çekmektedir…

 

Sergi Yeri: Galeri İdil

Sergi Tarihi: 26 Kasım – 26 Aralık 2016

Adres: Valikonağı Cad.No:45-47 Nişantaşı – İstanbul

Tel: 0212 283 23 83

info@galeriidil.com.tr    

www.galeriidil.com.tr

 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *