İNGEV, SEV Vakfı Anaokulu, Suriyeli Çocuklar için İşbirliği Yaptı

SEV Anaokulu, İNGEV desteğiyle, kendi öğrencilerinde yardımlaşma bilincini oluşturmak amaçlı bir proje gerçekleştirdi.

Projede anaokulu öğrencileri okullarına, kırtasiye, su matarası, defter, kitap gibi sınıf ortamında eğitimlerini destekleyecek malzemeleri paketleyerek ve başkalarının hayatlarına dokunarak fark yaratmaya çalıştılar.

İNGEV, İstanbul-Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile de koordineli olarak,  en fazla Suriyeli mülteci ilkokul öğrencilerinin eğitim gördüğü okullardan olan Yavuztürk İlkokulu ile hızlıca iletişime geçti. 17 Mayıs 2018’de de SEV Okulları yetkilileriyle birlikte SEV Anaokulu öğrencilerinin hazırladığı paketler Yavuztürk Okulundaki toplam 48 Suriyeli mülteci çocuğa teslim edildi. SEV Anaokulu, öğrencilerinin paylaşma bilincinin gelişimine katkı sağlayacak bu sosyal sorumluluk projesini  gerçekleştirirken İNGEV ise Türkiye’de sosyal ve ekonomik olarak var olma çabası gösteren mülteci ailelerin çocuklarına destek projesinde köprü olmanın mutluluğunu yaşadı.

İNGEV ailesi olarak Yavuztürk İlkokulu ve SEV Vakfı Okullarının tüm öğrencilerine başarılar dileriz.

İNGEV, SEV Vakfı Anaokulu, Suriyeli Çocuklar için İşbirliği Yaptı İNGEV, SEV Vakfı Anaokulu, Suriyeli Çocuklar için İşbirliği Yaptı-3İNGEV, SEV Vakfı Anaokulu, Suriyeli Çocuklar için İşbirliği Yaptı-2 İNGEV, SEV Vakfı Anaokulu, Suriyeli Çocuklar için İşbirliği Yaptı-4

Comments are closed.