Act*Human Zirve Hazırlıkları Tüm Hızıyla Devam Ediyor…

mutluluk-ozgurluk-cikolata-3İstanbul Valiliğinin onayı, İstanbul İl Milli Eğitim ve Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün yönlendirmesiyle, Act*Human Zirvesi’nin kilometretaşlarından “Resim Sergisi” çalışmaları Sultangazi Bahattin Yıldız Anadolu Lisesi Geçici Eğitim Merkezi’nde başladı.

Atölyenin başında bulunan BM İyi Niyet Elçisi ünlü ressam İsmail Acar öncelikle İnsani Gelişme Vakfı’nın düzenlediği Act*Human Zirvesi hakkında öğretmen ve öğrencilere kısa bir bilgi verdi, ardından da üzerinde çalışmaları için gençlerle iki tema paylaştı. “Mutluluk” ve “Özgürlük”

Mutluluk, Özgürlük ve Çikolata

Atölye çalışmalarına Bahattin Yıldız Anadolu Lisesi dışında Mimar Sinan IH GEM, Sabri Ülker İHO GEM, Necip Fazıl IHOO GEM, Şehit Furkan IH GEM den 8-14 yaş kız ve erkek Suriyeli öğrenciler katıldılar. Katılımcılar, resme ilgi duyan, böyle bir etkinlik içinde yer almak isteyen öğrenciler arasından branş öğretmenleri tarafından seçildiler.

Öğrenciler, “Mutluluk” ,  “Özgürlük” konulu çalışmalarında hayallerini tuvallere aktardılar. Kullanılan malzemeler arasında boyaların yanı sıra çikolata da vardı. Özellikle çikolata hammaddesinin boya malzemesi olarak kullanılması öğrenciler arasında ilgi konusu oldu. “Mutluluk”/ “Özgurlük” konularında fırçalarını konuşturan öğrenciler, bir yandan da çikolata yiyerek eğlenceli anlarla unutmayacakları bir deneyim yaşadılar.

mutluluk-ozgurluk-cikolata-1

mutluluk-ozgurluk-cikolata-2

mutluluk-ozgurluk-cikolata-4

 

 

 

 

 

 

mutluluk-ozgurluk-cikolata-6

 

 

 

 

 

mutluluk-ozgurluk-cikolata-7

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *