Salgına Rağmen İstihdam ve Girişimciliğe Tam Destek

Mülteci girişimciliği konusunda Türkiye’deki en önemli adreslerden biri olan İNGEV, 1,5 yılı aşkın bir süredir İNGEV GDM bünyesinde yürüttüğü girişimcilik çalışmaları ile Suriyeli KOBİ’lerin ve işletme temsilcilerinin temel erişim noktası olmaya devam ediyor.

UNDP iş birliğinde yürütülen projede, mülteci girişimcilere şirket kuruluşu, iş geliştirme, finans ve hukuk alanlarında danışmanlık hizmetleri verirken Geçici Koruma Altındaki Suriyelilerin çalışma izni ihtiyaçlarını da karşılayarak projenin kapsamını genişletiyoruz.

Nisan 2020 itibariyla proje kapsamında 53 girişimciye şirket kuruluş desteği, 220 Suriyeli KOBİ ve girişimciye birebir uzmanlar ile danışmanlık desteği, 400’den fazla Geçici Koruma Altındaki Suriyeliye çalışma izni başvuru desteği verildi.

2021 yılı Şubat ayına kadar devam edecek Proje kapsamı, işe yerleştirme ve çalışma izinleri konusunda partner kurum United Work’ün uzmanlığından destek alarak genişletildi. Özellikle Korona Virüs Salgını sürecinde kritik hale gelen, şirketlerin dijitalleşmesine yönelik desteklere de odaklanarak Suriyeli girişimci ve KOBİ’lerin bu dönemi en az zararla atlatmaları ve yeniden büyümeye, istihdam yaratma sürecine girebilmelerine yardımcı olmayı hedefliyoruz.

Comments are closed.