Etkin Mentorlukla Fark Yaratmak

EBRD desteği ile yürüttüğümüz mentorluk projesi, İNGEV MT’nin ana vizyonu olan iş etkisi yaratmak doğrultusunda gelişiyor. İşte mentorlarımızın sağladığı ve İNGEV MT ekibinin desteklediği çalışmalardan bazı örnekler:

– İTO’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplu etkinliğimize, İstanbul’daki Suriyeli şirket sahibi mentilerimiz ve mentorlarımız katıldı. Ticaret Bakanlığı ve KOSGEB’in KOBİ destekleri konusunda bilgi sahibi oldular. Teşekkürler İTO ve KOSGEB.

– Migros Toptan Mağazalar Bölge Müdürlüğü ve Bereket Restoran bir araya gelerek toptan tedarik piyasasını ve fiyat seviyelerini incelediler. Pepsi Bölge Satış Şefi ve Pazarlama Müdürü de yine bu şirketle görüşerek iş birliği çerçevesini oluşturdular. Teşekkürler MİGROS, Teşekkürler PEPSİ.

– Mersin’deki Suriyeli mentilerimiz, TURAB, MÜSİAD, MTSO ve Mersin Genç Girişimciler Kurulu ile tanıştı. Mersin ve Türkiye genelinde şirketlerinin faaliyet kapasitelerini geliştirmeye dair her zaman bu önemli kurumlarla temastalar.

Mentorümüz Soydan Cengiz, ev dışı tüketim, gıda perakendeciliği ve kategori mağazacılığı konusundaki dernek organizasyonlarını, üyelik  şartlarını ve faydalarını Suriyeli şirket temsilcilerine anlattı, sorularını cevapladı, düzenlenecek konferanslara davet etti.

– Alamo Tekstil, İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon Birlikleri (İTKİB) ile tanıştırıldı. Üye olma koşulları ve fuar katılımları üzerine bilgi alınan görüşme sonunda İTKİB’e üye olma süreci başlatıldı. Teşekkürler İTKİB.

– Weddies’in kurucusu Janset Bac Dülger ile Mirimalist’in Kurucusu Miray Tok Çakır, Rageb Moda ve Alamo Tekstil ile bir araya gelerek marka geliştirme üzerine deneyimleri paylaştılar. Teşekkürler Weddies ve Mirimalist.

– IKEA’nın önceki Global Kategori Lideri Daniel Çıkor, mobilya alanında hizmet veren Suriyeli şirketlere dünya genelinde mobilyacılık konusunda bilgi verdi, soruları cevaplandırdı, gelecek adımlar üzerine bir yol haritası belirlendi.

-Alami Medya, mentorümüz Ali Rıza Babaoğlan aracılığı ile, dijital pazarlama alanında destek alması için Lokalist.co Genel Müdürü Cihangir Açılan ile buluştu. Teşekkürler Lokalist. Aynı zamanda şirketin finansal alanda ihtiyaçlarını giderebilmesi için Serbest Muhasebeci Ahmet Ezgin ile tanıştırıldı.

– Özel Markalı Ürünler Sanayicileri ve Tedarikçileri Derneği ile Lazurde teknoloji tanıştırıldı. Tedarik zincirlerini geliştirmeleri konusunda iş birliği imkanları konuşuldu. Teşekkürler Özel Markalı Ürünler Sanayicileri ve Tedarikçileri Derneği.

-Tek Dış Ticaret Genel Müdürü Halil İbrahim Tetik, Nexo Ajans ile görüştü. Sosyal medya etkinliğinin artırılması, satış sitelerini daha etkin olarak faaliyet göstermesi, pazaryeri ve benzeri sitelerdeki performansın artırılmasına dönük konular üzerine bilgi alışverişinde bulunuldu ve bir aksiyon haritası belirlendi. Teşekkürler Tek Dış Ticaret.

– Taiba Design’ın müşteri portfolyosunu geliştirmeye yönelik olarak Barilla, Tadım ve Balparmak şirketleri ile tanıştırıldı. İleriye yönelik iş ortaklıkları üzerinde duruldu.

– DeFacto Finansal Planlama Direktörü Emre Adilce, Ragep Moda ile görüştü. Görüşmede Adilce, daha doğru bir finansal planlama, analiz ve bütçe yönetimine dair bilgiler verdi. Teşekkürler DeFacto.

– Berker Ahşap’ın sahibi Nihat Berker, Divano Mobilya ile görüştü. Görüşmede özellikle el işçiliği ürünlerle, Ankara kaynaklı poliüretan bazlı ürünler arasında karşılaştırmalar yapıldı. Teşekkürler Berker Ahşap.

İNGEV’in usta mentorleri, Suriyeli kobileri sahiplenerek, hem Türkiye ekonomisine katkı yapıyor hem de sosyal uyumu destekliyorlar.

Comments are closed.