EBRD, KOBİ’lerin Kapasitelerinin Güçlendirilmesine Yönelik Çalışmaları için İNGEV Mentorlarına Teşekkür Etti

Suriyeli girişimcilere şirketlerinin iş geliştirme kapasitelerine destek vermek için başladığımız EBRD destekli mentorluk projesinin ikinci yılı, beklenildiği üzere çevrim içi olarak tasarlanmış ve bu süreçte Türkiye’nin birçok şehrinden mentiler, sektöründe Türkiye’de tanınan mentorlerle bir araya gelmişti. Covid-19 sürecinde ticaretlerinin sağlıklı bir şekilde işlemesi ve kapasitelerinin gelişmesi için girişimciler, İNGEV mentorleri ile bir seri görüşmeler gerçekleştirmişti.

Bu süreçte girişimciler, kamudan özel sektöre, sektörel derneklerden özel girişimlere kadar birçok yeni ağ ile etkileşime girerken sahip oldukları girişimlerin zayıf yanlarını güçlendirme ve kurumsallıklarını bir aşama daha yukarı taşıma fırsatını buldular.

EBRD iş birliğinde yürüttüğümüz “İş Geliştirme Mentorluğu” projemizin mentorleri, şubat ayında EBRD Türkiye Ülke Başkan Vekili Hande Işlak ile bir çevrim içi teşekkür etkinliğinde bir araya geldi. Tüm mentorlarımıza ve EBRD’ye bizimle bu yolda yürüdükleri için teşekkür ediyoruz.

Comments are closed.