Gençler ve Kadınlar Dijital Ekonomi İçin Hazırlanıyor!

İNGEV, Türkiye’de gençlerin ve kadınların dijital ekonomi için hazırlanması çalışmalarına hız verdi. Dijital sektörde kadın istihdamının güçlendirilmesi için 200 kadına sosyal medya yönetimi, grafik tasarımı, dijital pazarlama gibi farklı alanlarda teknik eğitimler düzenleyecek olan İNGEV, Re-Coded koordinasyonunda kadınların işe yerleştirilme süreçlerine online kariyer fuarı ve destek hizmetleri ile katkı verecek.

Girişimcilik eğitimleri, verilecek mikro hibe desteği ve danışmanlık desteği ile 40 kadının girişimciliği güçlendirilecek.

Projenin bir başka önemli boyutunda da kadınların liderliğinde yönetilen 40 şirketin dijital kapasitesini artırmak için “Online İletişim ve Sosyal Medya Yönetimi” eğitimleri verilecek. Ayrıca mikro destek paketi ile şirketlerin sosyal medya yönetimi ve şirket tanıtım materyallerinin hazırlanması için destek sağlanacak.

İNGEV Girişimcilik Destek Merkezi tarafından verilecek “Pazara Giriş” mentorluk desteği ile kadın girişimcilerin satış, pazarlama ve iş geliştirme kapasiteleri artırılacak.

İNGEV, “Türkiye’de Gençlerin ve Kadınların Dijital Ekonomi İçin Hazırlanması” projesini Re-Coded, RIZK iş birliğinde ve PRM desteği ile yönetecek.