Nuri Berk Çoker

Nuri Berk Çoker

Direktör & Danışman

İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri eğitiminin ardından gittiği Avrupa’da yedi seneyi aşkın bir süre yaşadı. Uluslararası ilişkiler ve siyaset bilimi üzerine yüksek lisans yaptı.

Fransa’da Lille Yüksek Gazetecilik Üniversitesi’nde eğitim gördü. Türkiye’nin önde gelen sivil toplum kuruluşlarından ARI Hareketi’nde üç sene Uluslararası İlişkiler Koordinatörü olarak görev yaptı. İskandinavya’nın Türkçe yayın yapan en önemli gazetelerinden Haber’de sayfa editörü olarak iki yıl çalıştı. 2012 yılı itibarı ile temelli Türkiye’ye dönüş yapan Çoker, ilk önce İspanyol ardından da Türk, iki enerji devinde iş geliştirme yöneticisi olarak çalıştı.

Çoker’in “Bilim Kurgu Sineması: 1900-1970” adlı bir kitabı vardır.. İkinci kitabı “Bilim Kurgu Sineması 1970-2015” üzerine çalışmalarını devam ettiren Çoker, aynı zamanda techandle.com ve l1ucgen.com adlı web sitelerinin de editörlüğünü yapmaktadır. Sevdalısı olduğu Latin Amerika ülkeleri başta olmak üzere yaklaşık 60 ülke gezen Çoker, Ocak 2016 itibarı ile İngev’in yürüteceği projelerin yönetimini üstlenmiştir. Berk Çoker, aynı zamanda İNGEV Stratejik Yönetim Danışma Kurulu üyesidir. Çoker, İngilizce, Fransızca ve Danca bilmektedir.

Vildan Samancı

Vildan Samancı

Danışman

İ.Ü Sosya lAntropoloji Bölümün’den mezun oldu, 1993 yılında İ.Ü. Davranış Bilimleri yüksek lisans programını, 2001 yılında da Leicester Üniversitesi Sosyal Araştırmalar yüksek lisans programlarını tamamladı. 20 yıldır araştırma sektöründe çok sayıda Pazar ve sosyal araştırma projelerini yürüttü. İş hayatına Peva Araştırma ile başlayıp sırasıyla Veri Araştırma, Mynet ve Ipsos Araştırma şirketlerinde görev aldı. Son olarak 7 yıl çalıştığı Ipsos Sadakat Araştırmaları Direktörlüğünden 2014 yılında ayrıldı. Halen bağımsız araştırmacı olarak çalışmaktadır.

Levent Özkula

Levent Özkula

Danışman

ODTÜ Makina Mühendisliği Bölümünden şeref talebesi olarak mezun olan Levent Özkula, son 25 yılı Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Müdür olmak üzere 35 yıl sanayi ve servis sektörlerinde yabancı ve yerli şirketlerde üst düzey yönetici olarak görev yapmıştır. Levent Özkula, trafoimalatı, plastik ve metal ambalaj, sofra camı, demir çelik, vb. sektörlerde tecrübe sahibidir. Uzmanlık alanları olarak,

Vizyon – Misyon – Strateji geliştirme ve Hedeflerle Yönetim, İş Geliştirme, Pazar Pozisyonlaması, Şirket Satın alma ve Birleşmeleri, Yeni Yatırımlar ve Proje Planlaması sayılabilir.

TKYD (Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği) üyesi olan Levent Özkula, 2015 yılından buyana Yönetim Danışmanı olarak şirketlere Kurumsal Yönetişim konusunda destek olmaktadır.

Renan Burduroğlu

Renan Burduroğlu

Danışman

İstanbul Teknik Üniversitesi, İşletme Mühendisliği Lisansı programı sonrasında USA’ye taşındı. Amerika’da University of Lowell, Massachusetts’te Bilgisayar Bilimi alanında yüksek lisans, ardından da University of North Florida’da MBA eğitimini tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi ve Ohio State Üniversitesi işbirliğinde Lojistik alanında Doktora programında yer aldı.

1996-2001 yılları arasında Nielsen’de çalıştı. KMG Araştırma’nın Perakende & Alışverişçi Araştırmaları üzerine uzmanlaşmış birimi olan Retailing Institute’ün kurucularından biri olmak üzere Nielsen’den ayrıldı. Bir süre öncesine kadar Ipsos’un İstanbul, Türkiye merkezli yeni global girişimi olan Ipsos Market Measurement’ta CEO görevini yürütmekteydi.

Nisan 2016 itibarı ile INGEV’e yönetim danışmanı olarak katıldı.

Uluslararası Lojistik dergilerinde yayınlanmış makalelerine; birçok lojistik ve finans kitabı ve makalesinde birçok kez atıfta bulunulmuştur. Kategori Yönetimi, Alışverişçi Araştırmaları, Perakande Yönetimi ve Tüketici Davranışlarıı gibi uzmanlık alanlarında birçok mecrada konuşmalar yapmaktadır.

Binnur Çakır

Binnur Çakır

Danışman

Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Ankara Can ve İlhanİlhan’daki yayıncılık deneyiminin ardından Istanbul’da Peva Araştırma (1984), AnaBrittanica (1986-1990)’da görev aldı. 1992’de Zet-Zet Nielsen kapsamında CATI Bölümü’nün kuruluşunda ve yönetiminde yer aldı. 2002’de KMG Pazarlama Hizmetleri Grubu’nda Bilgi İletişim Merkezi Genel Müdürü olarak (2002-2006) görev yaptı. KMG Araştırma’da Loyalty Koordinatörü (2007-2008) olarak görev alan Binnur Çakır 2008’den bu yana Ipsos Araştırma’da çalışmaktadır.

Başak Tüzün

Başak Tüzün

Sosyal Kapsama & AR-GE Yöneticisi

Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu ve Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Avrupa Birliği Yüksek Lisans’ı yaptı. Ulusal ve uluslararası farklı sivil toplum kuruluşlarında Yönetim Kurulu Üyesi ve Proje Yöneticisi olarak görev aldı. Avrupa Komisyonu ve Avrupa Konseyi ile işbirliği yapılarak 2011 yılında “Gönüllülerin Hak ve Sorumlulukları Üzerine Avrupa Şartı”nın çıkartılması için ön çalışmaları yapan uzman grubunda görev aldı.

Seferihisar Belediyesi’nde çalıştığı 1,5 sene süresince Belediyenin Cittaslow ağına üye olması ile birlikte, ilçe için kırsal kalkınma modeli oluşturulması ve bölgede agro-turizmin geliştirilmesi amacı ile farklı projelerin planlama ve yürütülmesi süreçlerini koordine etti. 2010-2015 yılları arasında İstanbul Aydın Üniversitesi, TÜRKONFED, İTO, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu başta olmak üzere, çok sayıda üniversitenin, sivil toplum kuruluşunun ve yerel yönetimin ekonomik ve bölgesel kalkınma odaklı projelerinin planlanması, mali destek programlarına projelerin hazırlanması ve projelerin yürütülmesi süreçlerinde danışman olarak görev aldı.

Öte yandan, Avrupa Konseyi, European Youth Forum, AB Bakanlığı gibi farklı kurumlar ile işbirliği yaparak farklı ülkelerde proje yönetimi, STK yönetimi, kültürlerarası öğrenme, demokratik katılımcılık gibi çeşitli konularda eğitimler verdi. Şu anda Tuana Danışmanlık firmasında Yönetici olarak çalışmakta ve İNGEV’in çalışmalarına Danışman olarak katkı sağlamaktadır.